Ve světle Luny – víkend pro ženy

● 20. – 22. 10. 2023 ● Fortna, Hradčanské nám. 3/184, 118 00 Praha 1 ●

Tlumenější, jemné světlo Luny stírá ostré kontury, umožňuje plachým bytostem vystoupit ze svého úkrytu. Odpradávna je Luna symbolem ženského života a duše. První čtvrť, úplněk, poslední čtvrť a nov se střídají na nebi i na vnitřní obloze:

Panna – cestuje nalehko, s jen malou zátěží. Její svěží, dychtivý pohled jí umožňuje spatřit každodenní zázraky, zahlédnout nové možnosti i cesty skryté v mechu, které ostatní přehlédnou.

Matka – náruč je vřelá, dává podporu a péči – dětem, bytostem čtyřnohým, zeleným i těm, které stvořila fantazie. Stará se o jejich růst a prosperitu až do doby, kdy jejich nožky vydrží kontakt se zemí a s realitou.

Stařena – ta s pronikavým pohledem, kterou je těžké ošálit. Její dotek léčí, uklidňuje a nabízí širší perspektivu v zdánlivě bezvýchodných situacích.

A pak je tu ta čtvrtá – která stojí napůl cesty mezi matkou a stařenou a  zatím nemá jméno.

Všechny obývají krajinu ženské duše, pro každou je v ní přichystán jeden pokoj. Sedí spolu kolem stolu, a i když v určitém životním okamžiku jedna z nich září výrazněji, ty ostatní stojí vedle ní.

Program

Během říjnového víkendu nahlédneme do pokoje každé z nich. Vydáme se za nimi prostřednictvím básní, legend, příběhů a obrazů. Budeme jim naslouchat a pečovat o ně prostřednictvím ticha, imaginace a barev. A ony na oplátku budou pečovat o nás, doprovodí nás k toulkám po neodsouhlasených a zarostlých cestách.

Pokud jaro a první čtvrť měsíce patří Panně, léto a úplněk matce a zima a nov stařeně, tak podzim náleží poslední čtvrti měsíce a té, která nemá jméno – ženě, která prochází menopauzou a často se skrývá díky kolektivním předsudkům pod pláštěm neviditelnosti. Zkusme jí ho dát.

Organizační informace

Začínáme v pátek v 18 hodin společnou večeří, program končí v neděli kolem 14. hodiny. Je třeba se účastnit celého kurzu. Ubytování na Fortně mimo běžné domácí prostředí je součástí kurzu a velmi ho doporučujeme. Pokud byste nutně potřebovali odcházet na noc domů, počítejte i tak prosím s účastní na celém programu včetně rána a večerů.

Jídlo je zajištěné od páteční večeře do nedělního oběda.

Kurzovné v dobrovolné výši.

Podrobnější informace a přihlášky: https://www.fortna.eu/akce-a-kurzy/vicedenni-kurzy/ve-svetle-luny/