Vdechnout život pohádkám…

letní  festival pro všechny, kteří  nezapomněli na moudrost a kouzlo pohádek

Vystoupí:

  • Daniela Fischerová, spisovatelka, dramatička a scénáristka
  • Pavel Čech, malíř, ilustrátor a tvůrce autorských knih
  • psychologové a terapeuti Martin Skála, Zuzana Horňáková, Marie Holíková, Michaela Černá 
  • Petr Lisý, astrolog s psychoterapeutickým vzděláním, autor knihy Archetypová astrologie
  • Věra Šimonová,  terapeutka, HR konzultanka
  • zkušení vypravěči ze sdružení Storytelling

Kdy: sobota 16. 6. 2018 (od 9.0 do 17.30)

Program:

O zahradě a vnímání kouzla kolem nás – Autorské čtení pohádkového podobenství O zahradě a vyprávění o tom, jak se s pohádkou setkal ilustrátor a spisovatel Pavel Čech a jak jej provází.

Setkání pohádky a životního příběhu v rámci terapie – Jak pracovat s pohádkou v rámci terapeutického procesu na ukázce pohádky Sůl nad zlato přiblíží terapeutka Zuzana Horňáková.

Z fantazie na papír  – Zamyšlení nad tím, jak se rodí pohádka a jak ji z říše fantazie převést na papír. Do  tvůrčího procesu nahlédnete se spisovatelkou a dramatičkou Danielou Fischerovou a v rámci lekce tvůrčího psaní vytvoříte vlastní pohádkový příběh.

Česká národní povaha v zrcadle pohádkové démonologie – Pokus o sondu do českého kolektivního nevědomí prostřednictvím analýzy oblíbených stínových postav filmových a literárních pohádek, s mírnou výpomocí astrologické symboliky. Přednáší terapeut a astrolog Petr Lisý.

Léčivá moc pohádky – Workshop, na kterém se Michaelou Černou vydáte  po stopách pohádky, která vás provází  od dětství. Čím vás oslovila a inspirovala, k čemu vybídla a proč je nezapomenutelná?

Pohádka v bibli – Jonáš a velryba – Hraní rolí, pantomima, malování, meditace, práce ve skupinách – to vše nabízí bibliodrama, které ochutnáte během workshopu vedeného Workshop vedený Marií Holíkovou.

„Hrách na ošatku, čočku do mísy…“  – Život v moderních firmách není zdaleka pohádkový, přesto o něm pohádky vyprávějí. Jaká vodítka a východiska z často komplikovaných pracovních situací nabízejí, představí na několika pohádkových střípcích Věra Šimonová.

Vyprávění pohádky místo aspirinu a horkého čaje  – Příběh léči, což od nepaměti věděli naši předkové. Zkusme to tedy také.  Do vypravěčského umění Vás zasvětí členové sdružení Storytelling.

Jungiánský výklad pohádek – Jak „čte“ pohádkový příběh analytický psychologie? Více prozradí psycholog, terapeut a předseda ČSAP  Martin Skála.