Akce, Setkání

Kavárny, zašívárny a další útulny, louky, parky a nábřeží – to všechno jsou místa zvoucí k potkávání a vzájemné inspiraci. V této sekci naleznete informace o zajímavých setkáních, seminářích a dalších akcích.

Příběh astrologického slunce

28. 3. 2019 od 18.00  hod.

Centrum Be Balanced, Rybničná 28, Praha 6

Večer, během kterého se prostřednictvím pohádek, příběhů a astrologické symboliky potkáme se Sluncem a budeme pátrat po tom, jakou úlohu hraje v našem vnitřním světě, s jakými draky musí zápasit, aby se rozzářilo, a jakým pokušením a svodům odolávat.

Více informací a možnost přihlášení zde.

Léčivá moc vyprávění

13. 2., 20. 2., 27. 2. a 6. 3. 2019 od 18.30

Relaxarium Umbilicus, Václavské náměstí 8, Praha 1

Pojďme oživit pradávnou tradici vyprávění, která nám pomůže objevit zázraky skrývající se kolem nás, najít odvahu při nelehkých životních rozhodnutích, získat podporu během období zármutku a podívat se na svůj život i vztahy z jiného úhlu pohledu.

Do tajů vyprávění  Vás zasvětí Mgr. Markéta Holá, zkušená vypravěčka a lektorka, členka sdružení Story-telling, organizátorka storytellingového festivalu a řady projektů, např. Storyslam, Příběhové kavárny, Storytelling do škol, Příběhové knihovny a řada dalších.

Proč přijít? Protože se nejen pobavíte a seznámíte se zajímavými lidmi a nadšenci do vyprávění, ale také se naučíte:

 • jak otevřít cestu ke vzpomínkám a osobním příběhům a jak je tematicky spojit s tradičním příběhem;
 • jak takový kombinovaný příběh propojit a vystavět;
 • jak jej poutavě vyprávět.

Obsah jednotlivých lekcí:

 • teorie metody storytelling
 • spouštěče a hledání osobních příběhů
 • zpracování tradičních příběhů
 • struktura příběhu
 • vypravěčské techniky

Získané poznatky a dovednosti můžete využít nejen pro objevování zatím nepoznaných stránek sebe sama, ale také v rodině, při práci s dětmi, v terapeutické komunitě a při psychoterapeutické práci.

Cena a přihlášení:

Kurz proběhne v malém skupině, abychom si mohli veškeré informace vyzkoušet a pracovat jak s klasickými, tak osobními příběhy.  Cena za 4 lekce činí 2 200 Kč.

Místo Vám bude rezervováno po přihlášení na: simonova.vera@seznam.cz a zaplacení účastnického poplatku.

Dvanáct podob ženské krásy

19. prosinec 2018 v 18.30

Ateliér Heleny Bedrnové, Spálená 21, Praha 1

Té nejkrásnější – s  touto hádankou si lámal hlavu už Paris.  A nakazil celé lidstvo, které od těch dob pátrá po ideálu ženské krásy. A také přidělal starosti ženám – zejména těm, kterým se nedaří dobového ideálu dostát. 

Paridovi uniklo,  že krásná byly všechny bohyně, každá svým osobitým způsobem. Krása totiž má mnoho podob a mnoho tváří.

Zastavme se proto na chvíli v adventním čase a s pomocí postřehů hlubinné psychologie,  psychologické astrologie a pohádek se vyjdeme objevovat rozmanité podoby ženské krásy a rozmanité podoby lásky. 

 

Ctnosti kurtizán

14. listopad 2018 v 18.30 hod.

Půvab, kouzlo, kultivovanost, elegance, provokativní vyzývavost, jiskrnost, brilantní vyjadřování, rozhled, vytříbenost a také radost a šarm – to vše a ještě více je spojeno se slovem kurtizána. Zapomeňme na chvíli na břitké morální úsudky a poodhalme roušku mlčení, která je zahaluje. Protože díky stínové podobě tohoto ženského archetypu, odsuzované, pranýřované a odmítané, můžeme snadno přehlédnout jejich  ctnosti a dary, kterými se můžeme inspirovat a obohatit svůj život.

Prozkoumejme společně jejich svět. Průvodcem nám budou obrazy, knihy, příběhy a vše zarámuje elegantní prostor módní návrhářky  Heleny Bedrnové ve Spálené ulici 21, Praha 1, který  je k tomu jako stvořený.

Letní slet knihomolů na Vyšehradě

Létu sluší polehávání na louce a dobrá knížka.

Vezměte tu, kterou jste vylovili v knižním moři, a přijďte s ní 11. 7. 2018 na   Vyšehrad.  Začátek od 17.30. Poznávací znamení: pikniková deka, hromádka knih a kroužící knihomolové.

 

Vdechnout život pohádkám…

letní  festival pro všechny, kteří  nezapomněli na moudrost a kouzlo pohádek

16. 6. 2018, Praha, Pod Petřínem

Program:

O zahradě a vnímání kouzla kolem nás – Autorské čtení pohádkového podobenství O zahradě a vyprávění o tom, jak se s pohádkou setkal ilustrátor a spisovatel Pavel Čech a jak jej provází.

Setkání pohádky a životního příběhu v rámci terapie – Jak pracovat s pohádkou v rámci terapeutického procesu na ukázce pohádky Sůl nad zlato přiblíží terapeutka Zuzana Horňáková.

Z fantazie na papír  – Zamyšlení nad tím, jak se rodí pohádka a jak ji z říše fantazie převést na papír. Do  tvůrčího procesu nahlédnete se spisovatelkou a dramatičkou Danielou Fischerovou a v rámci lekce tvůrčího psaní vytvoříte vlastní pohádkový příběh.

Česká národní povaha v zrcadle pohádkové démonologie – Pokus o sondu do českého kolektivního nevědomí prostřednictvím analýzy oblíbených stínových postav filmových a literárních pohádek, s mírnou výpomocí astrologické symboliky. Přednáší terapeut a astrolog Petr Lisý.

Léčivá moc pohádky – Workshop, na kterém se Michaelou Černou vydáte  po stopách pohádky, která vás provází  od dětství. Čím vás oslovila a inspirovala, k čemu vybídla a proč je nezapomenutelná?

Pohádka v bibli – Jonáš a velryba – Hraní rolí, pantomima, malování, meditace, práce ve skupinách – to vše nabízí bibliodrama, které ochutnáte během workshopu vedeného Workshop vedený Marií Holíkovou.

„Hrách na ošatku, čočku do mísy…“  – Život v moderních firmách není zdaleka pohádkový, přesto o něm pohádky vyprávějí. Jaká vodítka a východiska z často komplikovaných pracovních situací nabízejí, představí na několika pohádkových střípcích Věra Šimonová.

Vyprávění pohádky místo aspirinu a horkého čaje  – Příběh léči, což od nepaměti věděli naši předkové. Zkusme to tedy také.  Do vypravěčského umění Vás zasvětí členové sdružení Storytelling.

Jungiánský výklad pohádek – Jak „čte“ pohádkový příběh analytický psychologie? Více prozradí psycholog, terapeut a předseda ČSAP  Martin Skála.

Vystoupí:

 • Daniela Fischerová, spisovatelka, dramatička a scénáristka
 • Pavel Čech, malíř, ilustrátor a tvůrce autorských knih
 • psychologové a terapeuti Martin Skála, Zuzana Horňáková, Marie Holíková, Michaela Černá 
 • Petr Lisý, astrolog s psychoterapeutickým vzděláním, autor knihy Archetypová astrologie
 • Věra Šimonová,  terapeutka, HR konzultanka
 • zkušení vypravěči ze sdružení Storytelling

Kdy: sobota 16. 6. 2018 (od 9.0 do 17.30)

Kde: Aula nemocnice Pod Petřínem, Vlašská 36, Praha 1 a přilehlé petřínské zahrady