Kavárny, louky, parky a nábřeží – to všechno jsou místa, která vybízejí k setkávání a vzájemné inspiraci. V této sekci naleznete informace o akcích, které pořádám.

Moudrost a krása zralých žen

Pozvánka na křest knihy Jean Shinody Bolen

Možná znáte ženu, které nechybí vášeň, moudrost, humor, odvaha a životní elán. Ženu, která věří sobě a tomu, co ví. Silnou bytost, která neodvrací zrak před skutečností, jakkoliv je složitá a náročná. Tu, která si uvědomuje vlastní i cizí nedostatky a místo tvrdého odsouzení pro ně má spíše laskavé pochopení. Je příjemné pobývat v její blízkosti. Ale ještě lepší je se jí stát.

Jungiánská analytička Jean Shinoda Bolen načrtla její výstižný portrét v knize „Crones Don’t Whine: Concentrated Wisdom for Juicy Women“. Její český překlad právě vychází v češtině.

Přijďte se spolu s námi do ní začíst a potkat se s dalšími ženami, které mají šťávu.

Kdy: 14. 6. 2022 od 19.00 hodin

Kde: ve vinotéce, kavárně a čítárně Božská lahvice, Bílkova 122/6, Praha 1

Vstup zdarma

Festival pohádkových příběhů

Na počátku byla touha…

… a dala impulz, abychom vykročili. Sváděla, lákala, vábila a využila cokoliv, aby na sebe upozornila. Často jí stačilo málo, aby nás polapila  – třeba maličký obrázek, pár veršů, náhodně zaslechnutý cinkot zvonku či růžové poupě. A co bylo za tím? Cokoliv, třeba sen o věčné lásce, o lepším životě a přátelství.

Kdy: 23. 10. 2021 v  Centrum BeBalanced, Rybničná 18, Praha 6

Vystoupí: Daniela Fischerová, spisovatelka, dramatička, scénáristka, Anna Hogenová, filozofka, fenomenoložka, Tomáš Hajzler, nakladatel a vydavatel,  Jiří Lisý, Věra Šimonová a Michaela Černá, Marie Noe, nakladatelka a milovnice vůní

A čas šel dál – Pohádky pro druhou polovinu života

Kdy: 23. 10. 2021 v  Centrum BeBalanced, Rybničná 18, Praha 6

Vystoupí:  Pavel Zach, předseda ČSAP, Daniela Fischerová, spisovatelka, dramatička, scénáristka, Anna Hogenová, filozofka, fenomenoložka, Ladislav Dvořák, kouč, gestalt terapeut, konzultant, Michal Knězů Mrvka, lektor, jednatel společnosti Aperta, Ilona Štorová, lektorka, předsedkyně spolku Age management, Hynek Valenta, terapeut, terapeut a flamenkofil

Není mnoho pohádkových příběhů, které vyprávějí o tom, co se dělo po slavné královské svatbě. Ale jsou. Našli jsme je v evropské, africké i asijské pohádkové tradici. Nevypráví se v nich o krásných dívkách a odvážných mladících, kteří jsou silní tím, že jednají. Vystupují v nich hrdinové o nějaký ten pátek starší, kteří  jsou silní tím, že vědí.

Tyto příběhy tvoří poetický most, který nás dovede k aktuálním  otázkami dnešní doby – k úkolům a otázkám druhé poloviny života a k času lidského  zrání.

Na křídlech příběhů

Léto a toulání patří k sobě. Vydejme se do světa o pár dní dřív, než začne čas prázdnin a dovolených. Budeme cestovat na křídlech příběhů, které nás zanesou do dalekých a neznámých krajů, kde je všechno možné. Přijďte naslouchat a třeba i vyprávět.

Kdy: 6. 6. 2019 od 18.30 hod., Chaloupka v Prokopském údolí, Praha 5

Léčivá moc vyprávění

Pojďme oživit pradávnou tradici vyprávění, která nám pomůže objevit zázraky skrývající se kolem nás, najít odvahu při nelehkých životních rozhodnutích, získat podporu během období zármutku a podívat se na svůj život i vztahy z jiného úhlu pohledu.

Proč přijít? Protože se nejen pobavíte a seznámíte se zajímavými lidmi a nadšenci do vyprávění, ale také se naučíte:

  • jak otevřít cestu ke vzpomínkám a osobním příběhům a jak je tematicky spojit s tradičním příběhem;
  • jak takový kombinovaný příběh propojit a vystavět;
  • jak jej poutavě vyprávět.

Kdy: 13. 2., 20. 2., 27. 2. a 6. 3. 2019 od 18.30, Relaxarium Umbilicus, Praha 1

Dvanáct podob ženské krásy

Té nejkrásnější – s  touto hádankou si lámal hlavu už Paris.  A nakazil celé lidstvo, které od těch dob pátrá po ideálu ženské krásy. A také přidělal starosti ženám – zejména těm, kterým se nedaří dobového ideálu dostát. 

Paridovi uniklo,  že krásná byly všechny bohyně, každá svým osobitým způsobem. Krása totiž má mnoho podob a mnoho tváří.

Zastavme se proto na chvíli v adventním čase a s pomocí postřehů hlubinné psychologie,  psychologické astrologie a pohádek se vyjdeme objevovat rozmanité podoby ženské krásy a rozmanité podoby lásky. 

Kdy: 19. prosinec 2018 v 18.30, Ateliér Heleny Bedrnové, Spálená 21, Praha 1

Ctnosti kurtizán

14. listopad 2018 v 18.30 hod.

Půvab, kouzlo, kultivovanost, elegance, provokativní vyzývavost, jiskrnost, brilantní vyjadřování, rozhled, vytříbenost a také radost a šarm – to vše a ještě více je spojeno se slovem kurtizána. Zapomeňme na chvíli na břitké morální úsudky a poodhalme roušku mlčení, která je zahaluje. Protože díky stínové podobě tohoto ženského archetypu, odsuzované, pranýřované a odmítané, můžeme snadno přehlédnout jejich  ctnosti a dary, kterými se můžeme inspirovat a obohatit svůj život.

Kdy: 14. listopadu 2018 v 18.30, Ateliér Heleny Bedrnové, Spálená 21, Praha 1

Vdechnout život pohádkám…

letní  festival pro všechny, kteří  nezapomněli na moudrost a kouzlo pohádek

Vystoupí:

  • Daniela Fischerová, spisovatelka, dramatička a scénáristka
  • Pavel Čech, malíř, ilustrátor a tvůrce autorských knih
  • psychologové a terapeuti Martin Skála, Zuzana Horňáková, Marie Holíková, Michaela Černá 
  • Petr Lisý, astrolog s psychoterapeutickým vzděláním, autor knihy Archetypová astrologie
  • Věra Šimonová,  terapeutka, HR konzultanka
  • zkušení vypravěči ze sdružení Storytelling

Kdy: sobota 16. 6. 2018 (od 9.0 do 17.30)

Program:

O zahradě a vnímání kouzla kolem nás – Autorské čtení pohádkového podobenství O zahradě a vyprávění o tom, jak se s pohádkou setkal ilustrátor a spisovatel Pavel Čech a jak jej provází.

Setkání pohádky a životního příběhu v rámci terapie – Jak pracovat s pohádkou v rámci terapeutického procesu na ukázce pohádky Sůl nad zlato přiblíží terapeutka Zuzana Horňáková.

Z fantazie na papír  – Zamyšlení nad tím, jak se rodí pohádka a jak ji z říše fantazie převést na papír. Do  tvůrčího procesu nahlédnete se spisovatelkou a dramatičkou Danielou Fischerovou a v rámci lekce tvůrčího psaní vytvoříte vlastní pohádkový příběh.

Česká národní povaha v zrcadle pohádkové démonologie – Pokus o sondu do českého kolektivního nevědomí prostřednictvím analýzy oblíbených stínových postav filmových a literárních pohádek, s mírnou výpomocí astrologické symboliky. Přednáší terapeut a astrolog Petr Lisý.

Léčivá moc pohádky – Workshop, na kterém se Michaelou Černou vydáte  po stopách pohádky, která vás provází  od dětství. Čím vás oslovila a inspirovala, k čemu vybídla a proč je nezapomenutelná?

Pohádka v bibli – Jonáš a velryba – Hraní rolí, pantomima, malování, meditace, práce ve skupinách – to vše nabízí bibliodrama, které ochutnáte během workshopu vedeného Workshop vedený Marií Holíkovou.

„Hrách na ošatku, čočku do mísy…“  – Život v moderních firmách není zdaleka pohádkový, přesto o něm pohádky vyprávějí. Jaká vodítka a východiska z často komplikovaných pracovních situací nabízejí, představí na několika pohádkových střípcích Věra Šimonová.

Vyprávění pohádky místo aspirinu a horkého čaje  – Příběh léči, což od nepaměti věděli naši předkové. Zkusme to tedy také.  Do vypravěčského umění Vás zasvětí členové sdružení Storytelling.

Jungiánský výklad pohádek – Jak „čte“ pohádkový příběh analytický psychologie? Více prozradí psycholog, terapeut a předseda ČSAP  Martin Skála.