Renesanční žena

Cyklus setkání inspirovaný astrologickou symbolikou, literaturou a italským renesančním uměním.

Někdy potřebujeme se na chvíli zastavit, přehodnotit naši současnou situaci a než znovu vykročíme, popřemýšlet, kam vlastně chceme jít. Během několika večerů budeme putovat renesanční Itálií, necháme se inspirovat a zároveň se vydáme na cestu do svého nitra. Budeme aktivovat  vlastní vnitřní zdroje, díky kterým můžeme oživit renesančního ducha v sobě.

Setkání první – Zrození Venuše

Venuše vstupuje do našeho života prostřednictvím krásy a smyslů –  barev, vůní,  chutí a doteků. Má moc učinit i všední okamžiky kouzelnými. Její svět prozkoumáme prostřednictvím astrologických symbolů, imaginace a několika příběhů. O obrazový doprovod se postará Sandro Botticelli a Filippo Lippi.

Inspirujte ostatní a přineste si s sebou váš symbol krásy. Domů si odnesete několik tipů, jak aktivovat Venušinu energii  i během hektických všedních dnů, jak  naslouchat jejímu hlasu a osvojit si něco z jejího umění – z kouzla svádět a nechat se svést.

Během dalších večerů, které budou navazovat, se seznámíte s dalšími bytostmi, které sídlí ve vaší duši a se kterými renesanční filozofové a umělci uměli navázat důvěrný vztah. Po absolvování celého cyklu zjistíte, že horoskop, který si s oblibou malovali na strop, není věštbou osudu, ale průvodcem vnitřním i vnějším světem.

Večerem provází: Věra Šimonová

Kdy: 24. 11. 2022 (19.00-21.30 hod)

Kde: Relaxarium Umbilicus – Dagmar Plačková, Praha 1, Václavské náměstí 8

Cena: 350 Kč

Rezervace místa: telefonicky 602 414 323, e-mailem: simonova.vera@seznam.cz